Czym jest cashback i czy warto ?

dollar-2825136_640

Poradnik zarabiania online to również treści dotyczące oszczędzania już zarobionych pieniędzy. Dlatego dziś trochę o tym czym jest cashback obecnie i jak oszczędzać robiąc zakupy jak do tej pory.

Cashback  pierwotnie był usługą bankową zezwalającą na zwrot części środków wydanych na zakupy z karty debetowej/kredytowej. Obecnie funkcjonuje wiele serwisów oferujących cashback dla użytkowników, którzy za pośrednictwem ich witryn internetowych / aplikacji zrobią zakupy w swoich ulubionych sklepach.

Jak serwisy zarabiają na cashbacku i dlaczego Ty zarabiasz?

Tego typu serwisy wykorzystują bardzo prosty mechanizm, umożliwiający ich właścicielom otrzymywać prowizję, którą dzielą się z użytkownikami swojego portalu.

Na swoich stronach zamieszczają linki referencyjne do sklepów. Działa to jak banery reklamowe wyskakujące zewsząd na stronach internetowych, przy czym właściciele serwisów  typu cashback postanowili podzielić się prowizją ze swoimi użytkownikami. Jak dla mnie zasada WIN WIN. Płacisz za zakupy tyle samo co zawsze, a masz dodatkowo zwrot części środków bo skorzystałeś ze wskazanego linka. Czemu z tego nie skorzystać ?  I jak to działa od strony użytkownika robiącego zakupy?

Jak działa Cashback dla użytkowników serwisu?

Pierwszy raz słyszysz o cashbacku? Nie martw się, to bardzo proste i w większości przypadków działa tak samo.  Należy zarejestrować się w serwisie oferującym cashback. Następnie należy wybrać sklep, w którym chcesz zrobić zakupy i przejść do niego z serwisu lub aplikacji. Zrobić zakupy jak zawsze. Następnie już tylko czekasz na zatwierdzenie kwoty do zwrotu. Proste? Proste!

Od strony technicznej każdy serwis oferuje aplikację lub wtyczkę do przeglądarki dzięki, której Twoje zakupy będą widoczne w serwisie cashbackowym. Wystarczy, że się zarejestrujesz i będziesz pamiętać o kilku ważnych elementach (o których piszę niżej)  a zwroty za zakupy zaczną się odkładać w całkiem nie małą sumkę.

Jaki serwis cashback wybrać ?

Obecnie na rynku jest wiele serwisów oferujących casback i przy wyborze odpowiedniego dla siebie należy zwrócić przede wszystkim uwagę na to jakie sklepy posiada w swojej ofercie i jakie zwroty lub program zwrotów posiada.  Zwykle gdy jeden z ulubionych sklepów ma niższą prowizje w którymś z serwisów to w inny  będzie miał wżyszą.

Możesz też korzystać z kilku serwisów,  nic nie stoi na przeszkodzie, jednak trzeba pamiętać, że cashbacki zazwyczaj się nie sumują ponieważ ważne jest z jakiego linku użytkownik przeszedł do wybranego przez siebie sklepu. Warto jednak przeanalizować gdzie można dostać największy zwrot za zakupy /usługi, z których i tak na co dzień się korzysta.

Lista serwisów

Letyshops

Letyshops Charakteryzuje się wysokim zwrotem za zakupy domen czy hostingów internetowych. Jest to jeden z ciekawszych programów cashbackowych ponieważ, każdy cashback przybliża użytkownika do wyższych stawek zwrotu. Im wyższy status – tym wyższe stawki zwrotu gotówki w każdym sklepie. Wypłata środków nie obniża statusu. Będzie on nadal rósł wraz z całkowitą kwotą cashbacku, którą użytkownik uzyskuje od momentu rejestracji. Dodatkowo możesz sam polecać wybrane sklepy linkiem referencyjnym i uzyskać dodatkowy cashbak za zakupy innych osób. Zdecydowanie polecam.

Planet Plus

Planet Plus to  największym serwisem tego typu w Polsce to Planet Plus. Posiada najprawdopodobniej największe stopy zwrotu, jest intuicyjny i szybko uzyskujmy weryfikację zwrotu

Ostatnio Plane tPlus przygotowało promocję dzięki której rejestrując się z tego linka użytkownik otrzyma na start 10zł za darmo!

Goodie

W Goodie, oprócz standardowego cashbacku posiada również aktualnie dostępne gazetki sklepów i dostępne zniżki. Dzięki Goodie wszystkie promocje można sprawdzić w jednym miejscu.

Tipili

Serwis Tipili poza cashbackiem oferuje dodatkowe kody rabatowe na zakupy w wybranych sklepach.  Jest tutaj również informacja o aktualnych gazetkach.

Refunder

Warto również wspomnieć o platformie Refunder, która też posiada oprócz opcji otrzymania zwrotu pieniędzy dodatkowe kody rabatowe.

Oczywiście przedstawiłam te najbardziej znane serwisy. W komentarzach możesz podzielić się swoimi sprawdzonymi platformami.

Na co zwracać uwagę podczas zakupów?

  1. Pamiętaj, jeśli korzystasz z kilku serwisów, aby przy zakupach na jednym z nich wyłączyć obce wtyczki, ponieważ mogą one utrudniać zapisanie się transakcji na Twoim koncie.
  2. Uwaga! Ciasteczka kradną cashback! Zawsze przed zakupami czyść pliki cookies, żeby transakcja przypisała się do serwisu przez którego odwiedziłeś sklep.
  3. Nie przerywaj ścieżki zakupowej, bo transakcja się nie naliczy! Rób zakupy w jednej sesji i nie otwieraj nowych kart.

Warto pamiętać o tych drobnych, ale za to jak znaczących krokach, w końcu chodzi o Twoje pieniądze.  Udanych zakupów!

Pozostaw komentarz